Sözde gazeteci; satılık kalemleri neden kınamadın?
Haber
14 Nisan 2022 - Perşembe 00:04 Bu haber 11197 kez okundu
 
Sözde gazeteci; satılık kalemleri neden kınamadın?
SİYASET Haberi
Sözde gazeteci; satılık kalemleri neden kınamadın?

Alptekin: "Sözde gazeteci; satılık kalemleri neden kınamadın?"

 

Kuşadası Belediyesi’nin ihalede usulsüzlük yaptığı iddiasıyla haber yapan gazeteci-yazar Ergün Poyraz’ın geçtiğimiz gün darp edilmesi üzerine bir gazetecinin, CHP’nin gazeteciye yapılan saldırıyı kınamadığını belirtmesi üzerine CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin’den duvar gibi cevap geldi.

 

“Gazeteciler bizim kırmızı çizgimizdir”

 

Bir Aydın’a gelir bir İstanbul’a gider, kıymeti kendinden menkul bir “gazeteci” arkadaş, geçtiğimiz günlerde hain bir saldırıya uğrayan ülkemizin kıymetli yazarlarından Ergun Poyraz’ın başına gelenleri, “Kınayamadılar” diyor.

 

Kınıyoruz beyefendi kınıyoruz. Hem de en ağır şekilde, esefle, şiddetle.

 

Biz yazarlarımızın da, gerçek gazetecilerimizin de, mağdur olan her kim varsa onların da her zaman yanında olduk, oluruz da.

 

“Satılık kalemleri neden kınamadınız?”

 

Ancak sen, bir sözde gazeteci, bu ilin büyükşehir belediyesine, başkanına, canlarını hiçe sayarak gece gündüz demeden çalışan itfaiyecilerine, bu ilin valisine, başsavcısına sahte mektup yazıp pusu kurarken, kurdukları pusu tescillendiğinde, ifşa olduklarında kınadın mı? Lanetleyebildin mi?

 

Arabanın kelebek camını kendi kırıp, başkalarına iftira attığında, sonra yalanı açığa çıkıp enselendiğinde kendi kendine kurduğu kumpaslar, şikâyetin geri çekilmesi için yolladığı aracılar ifşa olduğunda ağzını açabildin mi?

 

“Vay be! Herkes işine geldiği gibi”

 

Bir başka sözde gazetecinin kirli pazarlıklar, kumpas ve iftira teklifleri için illegal yollarla cezaevlerine sokulduğu günlerde neredeydin? Çıkıp lanetleseydin ya? Kınasaydın ya?

 

Onlar yakalandığında, Türkiye Cumhuriyeti’nin Emniyet güçleri bu aşağılık kumpasları tek tek ortaya çıkarırken niye emniyetimize teşekkür etmedin?

 

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol beyefendi.

 

Ederin zaten yok bari boşa yer kaplıyor dedirtme kendine.

 

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: Sözde, gazeteci;, satılık, kalemleri, neden, kınamadın?,
Yorumlar
Haber Yazılımı