Manda yoğurdu yiyen, ekmeğin kırıntısını yiyeni anlayamaz
Haber
09 Nisan 2022 - Cumartesi 10:43 Bu haber 11874 kez okundu
 
Manda yoğurdu yiyen, ekmeğin kırıntısını yiyeni anlayamaz
SİYASET Haberi
Manda yoğurdu yiyen, ekmeğin kırıntısını yiyeni anlayamaz

Çiftçi: "Manda yoğurdu yiyen, ekmeğin kırıntısını yiyeni anlayamaz"

 

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin'in geçtiğimiz günlerde iktidar partisini eleştirdiği bir açıklaması üzerine, AKP Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Recep Kutlu’nun Başkan Alptekin’e, "Kalemşör Başkan" yakıştırması yapmasına tepkiler yağdı.

 

Partili her kesimden sert tepkiler gelirken, bir tepkide CHP Nazilli üniversite komisyonu temsilcisi Taha Yasin Çiftçi’den geldi.

 

Çiftçi, tepkisini göstermek için yayımladığı açıklamada Başkan Kutlu’ya, “Çapsız konuşma” derken şu ifadelere yer verdi.


“Gelecek seçimin kilidi gençler adına konuşuyorum”

 

Milletin geçim sıkıntısından bihaber olan Recep, anladığımız kadarıyla gözlerindeki ışıltıdan dolayı başta gençler olmak üzere vatandaşın halini görmüyor, ekonomik başarısızlığın sebebinin küresel kaynaklı olduğunu söylüyorsun. Nazilli’yi mahalle mahalle gezip, ümidini kaybeden genç işsizlerin sorunlarını dinlemen gerekirken çapsız açıklamalarınla ‘yağcılık’ yapıyorsun.

 

“Gençlerin en güzel yıllarını kabusa çevirdiniz”

 

Ülkemizdeki gençlerin gündemi gelecek kaygısı ve iş güvencesizliği. Yaşanan umutsuzluk ve belirsizlikten dolayı Türkiye genelinde gençliğin 62,5’i yurt dışına gitmek istiyor. Bu gitmeler, dünyayı gezip görmek, farklı kültürleri tanımak için değil, ülkemizde eğitim, gelir ve mutluluk seviyesi gibi kriterler kötü olduğu için. Sana sokağa çıkmanı ve iftar kuyruklarında bekleyen öğrencileri görmeni, onların dertleriyle dertlenmeni tavsiye ediyorum. Recep Kutlu, her genç senin gibi bir eli yağda bir eli balda yaşamıyor. Muhtemelen sen manda yoğurdu yiyip yatıyorsun ama geldiğimiz noktada genç arkadaşlarımıza bırak lokantada yemek yemeyi tavuk döner yemek bile lüks oldu.

 

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: Manda, yoğurdu, yiyen,, ekmeğin, kırıntısını, yiyeni, anlayamaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı