KUYUCAK BELEDİYESİ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI
Haber
17 Mart 2022 - Perşembe 19:42 Bu haber 11666 kez okundu
 
KUYUCAK BELEDİYESİ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI
GÜNDEM Haberi
KUYUCAK BELEDİYESİ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

Kuyucak Belediyesi Çanakkale Şehitlerini Andı

 

Kuyucak Belediyesinin, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerimizi Anma Gününde her yıl geleneksel hale getirdiği, keşkekli Mevlid-i Şerif hayrı bu yıl Pamukören Mahallesi Çok Amaçlı Kapalı Pazaryerinde yoğun bir katılımla yapıldı.

 

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün ev sahipliğinde yapılan hayır cemiyetine, Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Ak Parti Kuyucak İlçe Başkanı Ali Güçlü, Ak Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak ve yönetim kurulu üyeleri, Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen, Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı Nihat Aktakka, Kuyucak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çömden, Ak Parti Kuyucak İlçe Kadın Kolları ve İlçe gençlik kolları, Ak Parti Nazilli Kadın Kolları Başkanı Serpil Ateş Akkaya, Ak Parti Nazilli Gençlik Kolları Recep Kutlu, Kuyucak Belediyesi Meclis Üyeleri, İl Müdürleri, Daire Amirleri, Kuyucak Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Keşkekli yemek hayrına her yıl katılan Mehter Takımı, çaldığı Hücum Marşı ve marşlar eşliğindeki gösterileri ile hem Çanakkale Savaşı’nı canlandırdı hem de tarihi ruhu vatandaşlara yaşattı.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerimiz ve vatanı uğruna canını feda eden bütün şehitlerimiz için keşkek hayrını gerçekleştirdiklerini belirten Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum.  18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Dua etkinliğimizi geleneksel olarak 36 mahallemizin katılımı ile sürdürmekteyiz. Dayanışma ve kaynaşmayı böylesine anlamlı bir günde gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Çevre ilçelerimizden de katılımlarla ve katkılarıyla beraber yaklaşık 10 bin kişilik yemek hazırladık. Geleneklerimizin devamı ve şehitlerimizi unutmamamız açısından önemli bir etkinlik. Ayrıca Cumhurbaşkanımız tarafından 18 Mart Çanakkale Köprüsünün açılışı yapılacak. Büyük gurur duyuyoruz. Ülkemizde çok güzel şeyler oluyor. Kuyucak’ta da güzel çalışmaların yanı sıra geleneklerimizi de yaşatmaya devam ediyoruz. Bütün vatandaşlarımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum”  dedi.

 

Hayır cemiyetine katılan bütün konuklar okunan dualar eşliğinde eller semada dua ederken, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’e böylesi anlamlı bir hayır gerçekleştirdiği için Allah kabul etsin dediler.

 

 

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: KUYUCAK, BELEDİYESİ, ÇANAKKALE, ŞEHİTLERİNİ, ANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı