CHP Aydın Milletvekili Yıldız, Aydın’ı karış karış gezdi
Haber
14 Mayıs 2022 - Cumartesi 00:42 Bu haber 10211 kez okundu
 
CHP Aydın Milletvekili Yıldız, Aydın’ı karış karış gezdi
SİYASET Haberi
CHP Aydın Milletvekili Yıldız, Aydın’ı karış karış gezdi

CHP Aydın Milletvekili Yıldız, Aydın’ı karış karış gezdi

 

Milletvekili Yıldız: “Kiloyla değil, taneyle satış dönemi”

 

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Meclisteki çalışmalarından fırsat buldukça Aydın’daki çalışmalarını sürdürüyor. CHP’li Yıldız, Aydın’da halkın arasına inerek, vatandaşın sorunlarını dinliyor.

 

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, TBMM’deki çalışmalarından zaman buldukça Aydın’da programlarını sürdürüyor. CHP’li Yıldız, gittiği her ilçede parti örgütüyle bir araya geldi. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Ankara’da kutlayan CHP’li Yıldız, Didim’de programlarına başladı. Ardından Kuşadası, Söke, Efeler, Nazilli, Germencik, İncirliova, Köşk, Bozdoğan ve Yenipazar ilçelerinde ziyaretler yaptı. Ramazan Bayramı da dahil olmak üzere 8 günde 10 ilçe ziyareti yapan CHP’li Yıldız, Ankara’ya döneceğini belirterek, “Bilindiği gibi TBMM’de çalışmalarımız sürüyor. Ben ayrıca Grup Yönetimindeyim. Meclis açık olduğu zamanlarda Meclis’te durmam gerekiyor. Meclisin kapalı olduğu zamanlarda Aydın’a dönüyorum ve bölgede programlarımı sürdürüyorum.Yine bir fırsat buldum ve kısa bir sürede 10 ilçemizi ziyaret ederek, halkımızın sorunlarını dinledik. Aydın’da gidemediğimiz ilçeler var. Ankara’dan döndüğümde bu ilçelere de uğrayacağım” dedi.

 

"Aydın’da üreticimiz bu kadar sıkıntı çekiyorsa, tek sorumlu AKP’dir"

 

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Acarlar ve Nazilli Halini ziyaret etti. Üreticilerin sıkıntılarını dinlediğini belirten CHP’li Yıldız, “Bölgenin birçok şehrine pazara giden Acarlar ve Nazilli Halindeki esnaflarımızı dinledik. Herkes girdi maliyetlerine gelen zamlardan dolayı sıkıntı yaşıyor. Sayısal verilerle açıklamak gerekirse; Acarlar’dan Kuşadası’na geçen sene 100 lira benzin yakan esnafımız şimdi 400 liraya yakın mazot gideriyle karşılaşıyor. Antalya’dan Nazilli’ye sebze getirecek nakliyeci, geçen sene 3 bin 500 liraya gelirken, şimdi 12 bin liraya gelmek istemiyor. Aydın’da, üretimin olduğu bir şehirde, esnafımız ve üreticimiz bu kadar sıkıntı çekiyorsa, tek sorumlu 20 yıldır Türkiye’yi yöneten AKP iktidarıdır” ifadelerini kullandı.

 

“AKP iktidarı, alıcı ile esnafı düşman hale getirdi”

 

Didim, Söke ve Köşk ilçelerinde semt pazarlarını gezen Milletvekili Yıldız, halkın alım gücünün azaldığını belirterek, “Semt pazarlarını mutlaka geziyorum. Halkla pazarlarda sohbet edebiliyoruz, esnafla konuşuyoruz. Pazarda artık dilimle karpuz ve taneyle domates satılıyor. Kiloyla değil taneyle alışveriş dönemi başladı. AKP iktidarı, pazarlarda alıcı ile esnafı düşman hale getirdi. Girdi maliyetleri artan esnaf, sebzenin satış fiyatını vatandaşa söyleyince vatandaş tezgahtan alışveriş yapmadan ayrılıyor. Çünkü cebinde para yok. Halkın alım gücü azaldı. (Emekliye asgari ücret seviyesinde bayram ikramiyesi verin) dedik, onu bile vermediler” dedi.

 

“Emeklisinden gencine, çiftçisinden tüketiciye herkes perişan”

 

Aydın programlarını değerlendiren CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, “Aydınlı vatandaşlarımız, ülkenin yönetilemediğini görüyor, bizzat yaşıyor. Emeklisinden gencine, çiftçisinden tüketiciye herkes ekonomik yönden perişan halde. Biz bu düzeni değiştireceğiz. Türkiye’yi tek adam yönetiminden güçlü parlamenter sistemine taşıyacağız. Aydınlı vatandaşlarımız da bunu dile getiriyor” diye konuştu.

 

“Üreteceğiz, hakça bölüşeceğiz”

 

CHP iktidarında yapacaklarını da anlatan Vekil Yıldız, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ortada. Bizler, Allah nasip eder, halkımız da destek verir ve iktidara gelirsek yapacaklarımız belli. Çiftçinin banka borçlarının faizlerini hemen sileceğiz. Mazotu, çiftçilerimize vergi almadan vereceğiz. Bir tarım programı yapacağız, üretici neyi kaça satacağını önceden bilecek. Üreteceğiz, kazanacağız ve hakça bölüşeceğiz” ifadlerine yer verdi.

 

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: CHP, Aydın, Milletvekili, Yıldız,, Aydın’ı, karış, karış, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı