ÇANAKKALE ZAFERİNİN 107.YILINI COŞKUYLA KUTLADIK
Haber
19 Mart 2022 - Cumartesi 10:32 Bu haber 12862 kez okundu
 
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 107.YILINI COŞKUYLA KUTLADIK
GÜNDEM Haberi
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 107.YILINI COŞKUYLA KUTLADIK

Çanakkale Zaferi’nin 107.yılını coşkuyla kutlarken,  tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle andık

 

Çanakkale’de destan yazan Mehmetçik, vatan toprağına el uzatanların ellerini kırar

 

Nazilli’deki törenler, 18 Mart Cuma günü saat:09.30’da Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Şehit Mezarlıklarının ziyaret edilmesinden sonra saat:10.10’da Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Belediye Tiyatro Salonunda Çanakkale Zaferini anlatan programla son buldu

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir liderlik örneği gösterdiği, Türklüğün gururu olan Çanakkale Zaferinin 107.yılı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Nazilli’de de büyük bir gurur ve heyecanla kutlandı.

 

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri Nazilli’de 18 Mart Cuma günü saat: 09.30’da Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri Derneğinin çelenklerinin konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı.

 

Atatürk Anıtının önünde ki törene Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Serdar Güntaş, Nazilli Şehit Aileleri Dernek Başkanı Jale Keskin, Nazilli Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Nazilli Baro Temsilcisi Emel Şahin, Nazilli İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Erdal Sağlam, Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakdan Öztürk, Ak Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, siyasi parti temsilcileri, STK Temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Atatürk Anıtında ki törenden sonra Eğriboyun Mezarlığı’nda bulunan şehitlik ziyaret edilerek, dualar okundu.

 

Saat:10.10’da Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Belediye Tiyatro Salonundaki program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Nazilli Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek yaptı.

 

Şimşek konuşmasında, “Türk Milletinin tarihe kanla yazdığı Çanakkale Zaferinin 107.yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Tarihin akışı üzerinde aktif bir rol oynayan Kurtuluş Savaşının kazanılmasında önemli bir rolü bulunan Çanakkale Savaşı Türkiye’yi paylaşmak isteyenlere tokat gibi cevap olmuştur ve ermperyalist devletlere çetin bir savaştan sonra diz çöktürdüğü için tüm dünya’da bağımsızlığın simgesi haline gelmiştir. Düşman askerleri denizden girdiler olmadı, karadan girdiler olmadı. Ancak yüzbinlerce şehit verdik. Atatürk, (Ben size taarruz etmeyi değil, ölmeyi emrediyorum) diyerek 15-16 yaşında ki gencecik filizler bile ana, baba ocağından sessizce ölüme gittiler. Ne mutlu bize bu onurlu kimliği yaşatanlara” dedi.

 

Nazilli Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’in yaptığı duygu yüklü konuşmadan sonra, “Şehide Vefa” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol mensupları tarafından ödülleri verildi.

 

Öğrencilerin 18 Mart Çanakkale Savaşını canlandırdıkları oratoryo ile etkinlikler sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: ÇANAKKALE, ZAFERİNİN, 107.YILINI, COŞKUYLA, KUTLADIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı