Aydın Valisi Aksoy, Nazilli Ticaret Odasını ziyaret etti
Haber
01 Ekim 2020 - Perşembe 21:58 Bu haber 4716 kez okundu
 
Aydın Valisi Aksoy, Nazilli Ticaret Odasını ziyaret etti
GÜNDEM Haberi
Aydın Valisi Aksoy, Nazilli Ticaret Odasını ziyaret etti

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Nazilli Ticaret Odasını ziyaret etti

 

Başkan Arslan: “Devlet Baba’nın odamızdaki varlığı bize güç verdi”

 

İadeyi ziyaret kapsamında NTO’ya gelen Hüseyin Aksoy’u Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ve Yönetim Kurulu Başkan Yrd.Hasan Hüseyin Eren karşıladılar

 

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Geçtiğimiz günlerde yaptığı Nazilli ziyareti kapsamında Ticaret Odasını ziyaret etti.

Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ve Yönetim Kurulu Başkan Yrd.Hasan Hüseyin Eren’in karşıladığı Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, KOVID-19 salgın sürecinde girişlerin güvenli olması için kurulan Maskeli ve ateş ölçerli turnike sistemini kullanarak Ticaret odasına girdi.

Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Vali Hüseyin Aksoy’u Nazilli Ticaret Odasının yürüttüğü çalışma ve projeler ve Nazilli Küçük Sanayi Kooperatifi hakkında bilgilendirdi.

Başkan Arslan, özellikle Nazilli Uzun Yaşam Köyü projesinin ayrıntılı olarak anlatıldığı ziyarette sorumluluk sahasında bulunan Nazilli başta olmak üzere altı ilçede sanayi alanı sorunu olduğu, girişimcinin kendi sermayesiyle bile işletme ve fabrika alanı bulamadığını, sanayi alanı olabilecek yeni imara açılan yerlerin de ancak rayicin 10 kat pahalı bedel ile satıldığı, yatırımcıyı ve girişimciyi davet ettiklerini ancak yer gösterebilme imkânlarının maalesef olmadığını ifade etti.

Başkan Arslan, Vali Hüseyin Aksoy’a, ayrıca İmar Barışı kapsamında başvuruda bulunan sanayi işletmelerinin Yapı Kullanma Belgesi aldığı halde tapu kayıtlarında “tarla“ gözükmesi nedeniyle İşletme Ruhsatı verilemediği bu sorunun ancak vasıf değişikliği ile aşılabileceği ve konunun önemine binaen mümkün olan en kısa sürede sorununun çözümlenmesinin beklenildiği belirtirken, NTO üyelerinden ve meslek komitelerinden gelen bölgeyle ilgili sorunların çözümü için düzenli olarak ilgili kurum ve kuruluşlara konuların aktarıldığını belirtti.

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan yaptığı konuşmada, “Sayın Valimize ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyor ve Aydın’daki görevinin hayırlı olmasını diliyoruz. Nazilli’nin ve bölgenin kalkınması için kurumların iş birliğinin şart olduğuna inananlardanım. Bu anlamda siz Sayın Valimizin ziyaretleri bizim için ayrı bir önem taşıyor. Bölge refahının artmasında, bölgenin zenginleşmesinde mutlaka tüm kurumların dayanışması ve birlikte hareket etmesi gerekiyor. Nazilli Ticaret Odası Yönetimi olarak 2013 yılından beri projelerimiz arasında olan “Nazilli Uzun Yaşam Köyü” bölgenin refahı, ekonomisi ve tanıtımı için amaçlanmış ve planlanmıştır. Bu proje içinde Sağlık ve Yaşlı Turizmi, Organik Pazar, Dinlenme ve Gezi alanları, çocuklar için tarım ve ziraat çalışmaları, Köy usulü yemek ve gıda imalatı ile satışı gibi birçok faaliyet bulunmaktadır. Devam eden çalışmalarımız neticesinde; Nazilli Uzun Yaşam Köyü için uygun olabilecek bir araziyle ilgili yapılması gereken Fizibilite Raporu için Güney Ege Kalkınma Ajansından destek alınmış, fizibilite çalışmaları tamamlanmak üzeredir. Bu projeyi mümkün olan en kısa sürede hayata geçirip bölgenin cazibe merkezi bir yer olması için gayret göstermekteyiz. NTO’nun üye odaklı çalışan, faaliyetlerini üyelerinin istek ve beklentilerine göre planlayan bir kurum olması için gayret gösteriyoruz. Sayın Valimizin olumlu yaklaşımları bizim için moral ve destek olmuştur. Kendisine tüm oda üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi ve Ticaret Odasının sorumluluk sahasının tanıtımına katkı sağlamak için Vali Aksoy’a rölyef takdim etti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: Aydın, Valisi, Aksoy,, Nazilli, Ticaret, Odasını, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı