ALPTEKİN: FAKİRLER LİGİNDE ZİRVEYE KOŞUYORUZ
Haber
06 Mayıs 2022 - Cuma 19:30 Bu haber 10464 kez okundu
 
ALPTEKİN: FAKİRLER LİGİNDE ZİRVEYE KOŞUYORUZ
SİYASET Haberi
ALPTEKİN: FAKİRLER LİGİNDE ZİRVEYE KOŞUYORUZ

Alptekin: “Fakirler liginde zirveye koşuyoruz”

 

TÜİK tarafından açıklanan Nisan 2022 enflasyon verileri sonrasında rekor üstüne rekor kıran enflasyon, Türkiye’nin enflasyon ligindeki yeni yerini belirledi.

 

Türkiye yüksek enflasyon liginde bir sıra daha atlayarak Zimbabve’nin hemen ardından 6. sıraya yükseldi.

 

Türkiye’nin ekonomik kriz nedeniyle fakirler liginde zirvede yer almaya başlaması üzerine açıklama yapan CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, irade, erdem ve cesaretle şahlanarak en büyük 10 ekonomi içinde yer alacağı müjdesi verilen Türkiye’nin o şahlanışın ufukta görünmediğini belirtti.

 

“Gözünüzdeki gaflet perdesi yırtılsın artık”

 

AKP iktidarı sonunda ülkemizi bir tabelaya daha sokmayı başardı. Ülkemiz en yüksek enflasyona sahip ülkeler listesinde Zimbabve’nin hemen ardından 6. sıraya oturdu. Hızla da yukarılara koşuyor maşallah.

 

AKP yöneticilerinin boynuna asmak lazım bu madalyayı.

 

Bakın 164 üründeki, çoğunluğu temel ihtiyaçlar, zam oranı 100’ün üzerinde… Faiz faiz deyip duranlar 14 faize rağmen, 70 enflasyonu hangi muhteşem ekonomi bilgileriyle açıklıyor bilemiyorum.

 

Bir yandan ekonomik buhran, bir yandan da AKP’nin bitmek tükenmek bilmeyen israf projeleri…26 aydır tek bir uçak inmeyen havalimanını ot bürüyor. Otları kestirmek için ihale yapıyorlar.

 

Eee! bir yandan da nisan ayında gıda fiyatları 7,4 artmış. Süt, çiçek yağı, yoğurt zam şampiyonu.

 

ENAG diyor ki; emeklilerin gıda enflasyonu 113 olmuş. Yıllık enflasyon 156 olmuş. Batıyoruz beyler batıyoruz. Kendinize gelin.

 

Mustafa Savaş, çarşı pazar herhalde keyfin yerinde, millet açlıkla boğuşurken lacileri çekip misafirhanelerde yayılıyorsun.

 

Sana tavsiyem; biraz insan içine karış artık milletin fukaralığını gözünle de gör, vicdanın ne diyecek bakalım, tabi birazcık kaldıysa.

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: ALPTEKİN:, FAKİRLER, LİGİNDE, ZİRVEYE, KOŞUYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı