ALPTEKİN: ATAM, GAZİ MECLİSİMİZ EMİN ELLERDE
Haber
24 Nisan 2022 - Pazar 10:46 Bu haber 12211 kez okundu
 
ALPTEKİN: ATAM, GAZİ MECLİSİMİZ EMİN ELLERDE
SİYASET Haberi
ALPTEKİN: ATAM, GAZİ MECLİSİMİZ EMİN ELLERDE

CHP Nazilli İlçe Örgütü, çocuklar adına Ata’ya çelenk sundu

 

Alptekin: “Atam, gazi meclisimiz emin ellerde”

 

CHP Nazilli İlçe Örgütü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İstasyon Meydanı, Atatürk Anıtı önünde yapılan resmi çelenk koyma töreninden sonra alternatif çelenk sunma töreni gerçekleştirdi.

 

Törene, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, Nazilli Belediyesi Meclis Üyesi Mert Öreroğlu, Vatan Partisi Nazilli İlçe Başkanı Zühre Genişel, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Afet Gök Heuschele, Atatürkçü Düşünce Derneği Nazilli Şube Başkanı Şafakta Nalan Ayas, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı CHP Nazilli Gençlik Kolları yaptı.

 

Konuşmada, “Türk Milleti Atatürk’ün liderliğinde varlığını koruyabilmiştir. TBMM milletin olgusunun, ulusun varlığının göstergesidir. 23 Nisan 1920, millet olarak kimliğimizi kazandığımız önemli bir tarihtir. Gazi meclis unvanı dünyada sadece TBMM’ye aittir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” ifadelerine yer verildi.

 

Alptekin: “Atamızın çocuğu olmanın kıvancını yaşıyoruz”

 

“Yaşımız kaç olursa olsun bizler Atamızın çocuklarıyız ve bu bayram hepimize Atamızdan armağan” diyen CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, “Bugün kurtuluş savaşımızı yöneten Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümü. Her şeyin bitti dendiği bir anda, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla yolan çıkan Mustafa Kemal Atatürk bize bir vatan kazandırdı ve bu vatanı çiçeklerden güzel, geleceğimizin teminatı çocuklara armağan etti. Atam, bugün görüyorum ki çakmak çakmak gözleriyle geleceğe doğru ışıl ışıl bakan çocuklarımızla Gazi meclisimizin emin ellerde olduğunun kıvancını yaşıyoruz.  Yaşı kaç olursa olsun Atamızın bütün çocuklarının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

 

Ata’nın huzurunda çekilen aile fotoğrafından sonra, CHP Nazilli İlçe Örgütü hep birlikte Uzun Çarşı ve Nazilli Belediye Meydanında çocuklara Türk Bayrağı, kitap ve balon dağıttı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: ALPTEKİN:, ATAM,, GAZİ, MECLİSİMİZ, EMİN, ELLERDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı